×
 x 

0

Zahradní nábytek je ozdobou naší zahrádky nebo terasy. Nebojme se vybrat si z různých nabízených materiálů nebo sestav.

Nyní se zaměříme na zahradní židle a zahradní křesla a shrneme si, z jakých materiálů se vyrábí a co od nich můžeme očekávat.

Zahradní židle a zahradní křeslo - kde je rozdíl?

Do sestavy zahradního nábytku si můžeme pořídit jak židle, tak křesla. Záleží na nás, čemu dáme předost. Obecně rozdíl spočívá v tom, že křeslo má opěrky na ruce a židle je nemá. I když v nabídkách nalezneme i židle s područkami.
Zahradní židle jsou většinou skládací, a proto zabírají při uskladnění méně místa. Při stěhování se se složenými židlemi lépe manipuluje.
Zahradní křesla jsou buď skládací, nebo stohovatelná.

Skládací zahradní křesla

Když je zahradní křeslo skládací, je u něj většinou možnost polohování zádové opěrky. Skládací zahradní křesla se vyrábí ze dřeva nebo z kovu, případně z jejich kombinace.

Stohovatelná zahradní křesla

Tato křesla zaujmou zákazníky svoji bytelností a přitom lehkostí. Není u nich sice možnost polohování zádové opěrky, ale zato pevně stojí jak na pevné terase, tak na trávníku. Stohovatelná zahradní křesla poskytují velké pohodlí a komfort užívání.

Zahradní křesla z umělého ratanu

Ratanový zahradní nábytek patří do elegantnější a luxusnější kategorie a vyznačuje se svojí bytelností a výjimečností. Ratanová zahradní křesla zaujmou svojí moderností a elegancí a jsou doplněna měkkým polstrováním, které zpříjemní posezení.
Oproti dřevěným křeslům jsou lehčí díky lehké kovové konstrukci. Není třeba je ničím ošetřovat, stačí otřít hadříkem nebo opláchnout vodou. Nevadí jim déšť a můžeme je nechat celý rok venku.
Zahradní křesla z umělého ratanu vypadají velmi luxusně a dodávají terase či zahrádce elegantnější vzhled.

Zahradní křesla z umělého bambusu

Bambusová zahradní křesla jsou exkluzivní a luxusní doplněk pro náročné zákazníky. Svým specifickým provedením působí zahradní křesla z umělého bambusu honosně a jsou nadmíru pohodlná. Konstrukce je z hliníku, takže jsou lehká a mají velkou nosnost. Výplet z umělého bambusu je bezúdržbový a můžete je ponechat celý rok venku.

Dřevěné zahradní židle

Zahradní židle ze dřeva jsou základním prvkem zahradních sestav, který ocení každý zákazník. Jsou skládací, takže při uskladnění zabírají minimum místa.
Je vhodné je ošetřit například napouštěcím olejem, protože neodolávají větru a dešti tak dobře jako kovové židle, ale například židle ze dřeva Bangkirai Yellow Balau není nutné napouštět olejem, a tak získají stříbrošedou patinu. Pro zachování původní medové barvy se aplikace oleje doporučuje.

Kovové zahradní židle

Kovové zahradní židle mají konstrukci z hliníku a výplň z plastu polywood, který vypadá jako dřevo, ale nevyžaduje údržbu. Výplní může být i materiál textilen, který je lehký, ale zároveň vzdušný a pevný.
Zahradní židle z kovu jsou lehké, moderní a nenáročné na údržbu.

Zahradní židle z umělého ratanu

Umělý ratan nabízí skvělé možnosti a židle vyrobená z tohoto materiálu opravdu nezklame žádného zákazníka. Střídmá elegance a moderní, nadčasový vzhled dodají zahradní židli z umělého ratanu potřebnou dávku luxusu. Židle jsou doplněny měkkým polstrováním, takže sezení je příjemné a velmi pohodlné.
Údržba je velmi jednoduchá, protože umělý ratan výborně odolává povětrnostním vlivům. Nerezaví a při čištění ho stačí pouze omývat vodou (se saponátem).

Pohodlí nade vše

Nabídka v kategorií zahradní křesla a židle je opravdu široká. Zákazníci mají možnost vybírat z různých materiálů, typů a stylů provedení. Ať si zákazník vybere jakýkoliv z výše uvedených materiálů, vždy vsadí na kvalitu a pohodlí. Záleží pouze na účelu použití a stylu, v jakém je zařízena zahrada nebo terasa.
Přejeme příjemné posezení!

 

×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá