×
 x 

0

V poslední době se teakový zahradní nábytek dostává do popředí zájmu zákazníků. Uživatelé objevili skvělé vlastnosti, které teakové dřevo má, a také oceňují krásu a kvalitu, které v sobě teakový zahradní nábytek spojuje.

Teakové dřevo – jeho vlastnosti

Teak je dřevina, která vyniká svojí odolností a trvanlivostí. Navzdory povětrnostním podmínkám odolává plísni, hnilobě a hmyzu. Olejnaté pryskyřice obsažené v teaku zaručují vysokou trvanlivost a odolnost v mokrých podmínkách a přitom mu nevadí ani střídání suchého a vlhkého prostředí.

Vzhled teakového zahradního nábytku

Díky svým unikátním vlastnostem se teakový zahradní nábytek nemusí ničím natírat ani ošetřovat. Pokud zvolíme tuto cestu, získá teakový zahradní nábytek svoji typickou stříbrošedou patinu a jediným ošetřením, které mu dopřejeme, je otírání vlhkým hadříkem od prachu. Pokud ovšem chceme teakový zahradní nábytek hýčkat, je to možné a on se nám odvděčí krásným vzhledem a dlouhou trvanlivostí. Chceme-li zachovat původní zlatohnědou až medovou barvu, ošetříme teakový zahradní nábytek olejem.

Jak ošetřovat teakový zahradní nábytek

Jak už bylo řečeno, pro zachování původní barvy dřeva použijeme k natírání olej. Doporučuje se natírat olejem 2x až 3x ročně a nábytek si tak uchová svoji krásnou barvu. Olej se možné aplikovat i poté, co už nábytek získal stříbrošedou patinu, ale dřívější aplikace podpoří zachování původní barvy.

Teakový zahradní nábytek se musí natírat, až když je důkladně vyschlý, takže je dobré ho před ošetřením uschovat, abychom předešli případnému provlhnutí na dešti. Vysychání může trvat až dva dny, proto je dobré na to myslet dopředu.

Při první aplikaci oleje provádíme dva nátěry. Speciální teakový olej natíráme po vláknech a natřená plocha by měla zůstat vždy vlhká, avšak bez zbytečného přebytku oleje. Asi po deseti minutách po natření plochu otřeme hadříkem a provedeme druhý nátěr.

Při každém dalším natírání stačí dát už jen jednu vrstvu oleje. Před každým natíráním doporučujeme nábytek lehce zbrousit, aby se odstranili nečistoty, které olej zachytává. Zbroušením odstraníme jakékoliv nečistoty, které se na nábytku objeví. Musíme ale myslet na to, že vybroušená místa budou mít jiný odstín barvy, ale ten lehce sjednotíme natřením oleje.

Zbroušení nábytku, který není ošetřen olejem, není žádný problém. Časem se odstín zase sám sjednotí.

Teakový zahradní nábytek v zimě

Teakový zahradní nábytek je svými skvělými vlastnosti přímo předurčen k tomu, aby zdobil naši zahradu či terasu celý rok. Před zimou je ale nutné dotáhnout všechny šrouby, aby do skulin nevnikla vody a následný mráz nezpůsobil praskání dřeva. Chceme-li nábytek na zimu schovat, doporučuje se kryté, dobře větrané místo. Může to být například nevytápěná garáž nebo přístřešek pro auto.

Joomla SEF URLs by Artio
×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá