×
 x 

0

Pořídili jste si letos nový zahradní nábytek a přemýšlíte, jak a kde ho necháte přezimovat? Pak jsme pro Vás sepsali pár tipů, jak uskladnit zahradní nábytek.

Správná údržba a náležité ošetření zahradního nábytku, zejména toho dřevěného, prodlužuje nejen životnost nábytku, ale také půvabný vzhled nábytku.

U zahradního nábytku se převážně dočtete či doslechnete, že odolává povětrnostním podmínkám a vyznačuje se dlouhou životností. Ale bez potřebného ošetření bohužel nedosáhnete stále atraktivního vzhledu zahradního nábytku.

Péče o dřevěný zahradní nábytek

Každé dřevo stále pracuje, ovlivňuje ho sluneční záření či vlhkost. Nezapomínejte tedy svůj dřevěný zahradní nábytek ošetřovat vhodným olejem, který zabezpečí účinnou ochranu před nepříznivým vlivem počasí.

Takto ošetřit dřevěný zahradní nábytek se doporučuje alespoň 2x ročně, protože působením vody vrstva oleje a jeho účinnost slábne.

Opravy poškozeného zahradního nábytku

Pokud dojde během sezóny k drobným oděrkám či škrábancům na zahradním nábytku, pak použijte před uskladněním nábytku jemný brusný papír a poté potřete dřevěný zahradní nábytek vhodným olejem. Nezapomeňte ale ještě před samotným olejovým nátěrem zbavit Váš zahradní nábytek jemného prachu díky jemnému kartáči.

Vhodné oleje uchrání dřevěný zahradní nábytek před povětrnostními podmínkami, ale také udrží nábytek jako nový. Dřevo nebude vysychat a praskat a také si udrží stále krásnou barvu.

Skladování zahradního nábytku

Na konci sezóny pak dřevěný zahradní nábytek po pečlivém ošetření (natření oleje a utáhnutí šroubů) uskladněte například v garáži, na půdě čí v přístřešku, kde je zabezpečen proud vzduchu. Nevhodným uskladněním je právě místnost, kde je velké sucho či teplo.

Doposud jsme se zabývali dřevěným nábytkem. Co když ale vlastníme nábytek z moderního materiálu, jako je ratan nebo hliník?

Péče o zahradní nábytek z umělého ratanu

Nemalou výhodou ratanového zahradního nábytku je opravdu minimální požadavek na údržbu. Nenechávejte tento nábytek zbytečně vystavovat teplotám nad 40stupňu Celsia nebo naopak mrznout v teplotách pod bodem mrazu. V těchto zmiňovaných teplotách doporučujeme mít nábytek uskladněn. Avšak po zbytek roku stačí nábytek jen omýt vodou či osprchovat hadicí.

Péče o kovový zahradní nábytek

I kovový zahradní nábytek z hliníku si snadno poradí s dešťovými kapkami, slunečními paprsky či sněhem. Jako zahradnímu nábytku z ratanu stačí zahradnímu nábytku z hliníku na údržbu pouze hadice či kyblík s vodou.

Obaly na zahradní nábytek

Garden Pardubice také nabízí ochranný obal na zahradní nábytek, který ochrání Váš nábytek před nepříznivými vlivy počasí. Stačí si jen vybrat rozměr a objednat. Nebo Vám také zhotovíme obal přímo na míru Vaší zahradní sestavě.

×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá