×
 x 

0

Slyšeli jste už o umělém ratanu a přírodním ratanu? Jestli ne tak právě pro Vás je tento článek určen. Ratan je tropická palma, která se vyskytuje zhruba v 600 druzích. I když je ratan palma, na pohled nám spíše připomíná vinnou révu. Ratan pochází malajského názvu rotan. Rostliny ratanu mohou dorůstat až sto metrů. Největší podíl na vývozu ratanu má Indonesie.

 

Ratan je nejen u nás velmi oblíbený. Používá se nejen na výrobu ratanového nábytku, ale také pro výrobu košů. Velmi zajímavé uplatnění ratanu je například při výrobě umělých kostí.

Pojďme nyní ale zpět k hlavnímu zdroji využitá ratanu a to k nábytku. Díky popularitě ratanu se začal vyrábět umělý ratan. Ten je jak již název vypovídá vyráběn z umělé hmoty. Díky materiálu je mnohem houževnatější a odolný. Další velkou výhodou je fakt, že umělý ratan není nutné na zimu schovávat. Stačí jej překrýt plachtou. Údržba ratanu je také velmi jednoduchá, vystačíte si jen s navlhčeným hadříkem.

Umělý ratan je k dostání v mnoha barevných provedeních a v mnoha variantách. K dispozici jsou nejen celé sety, ale také solitéry jako jsou křesla, lehátka. Pokud Vás povídání o umělém či přírodním ratanu zaujalo, pokračujte na nabytek-ratan.cz

×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá