×
 x 

0

Výroba a používání domácího kompostu je to nejlepší, co můžete pro svou zahrádku udělat. Kompostování v domácích plastových kompostérech vyřeší hned dva problémy najednou. Jednak budete mít kam odkládat biologický odpad z domácnosti a také si lehce vyrobíte kvalitní humus, který prospěje půdě na vaší zahrádce.

Kompostováním efektivně předcházíte tvorbě odpadů, což bývá také dosti často podporováno různými programy v našich městech a obcích.

Výroba kompostu:

  • Kompostovat lze téměř všechny organické látky - rostlinné i biologické. Travní materiál nebo větší množství vařených zbytků z kuchyně je vhodné promíchat s hrubším materiálem jako je zemina, sláma, větvičky. Do kompostu se tímto způsobem dostanou potřebné mikroorganismy a živočichové.
  • Základní pravidlo zní: " Ze špatných surovin nejde udělat dobrý kompost". Ke kompostování proto nejsou vhodné rostliny, které byly napadeny nějakou chorobou nebo chemicky ošetřené materiály.

Umístění kompostéru:

  • Kompostér neumisťujte na přímé slunce, vítr a déšť.
  • Doporučuje se částečné zastínění stříškou.
  • Kompost by měl mít kontakt s půdou pod ním, kvůli prostupu mikroorganismů.
  • Podle četnosti použití umístěte kompostér v dosahu tak, abyste odpady nemuseli nosit daleko.

Použití kompostu:

  • Kompost se využívá k obohacování půdy o organické hmoty plné velice cenných živin.
  • Zapravujeme ho mělce do půdy případně ho použijeme jako povrchovou mulčovací vrstvu.

V eshopu Garden Pardubice si můžete vybírat mezi plastovými kompostérem Deko a Mega.

Kompostér Deko je vyrobený z polypropylenu. K dostání je v hnědém provedení v dekoru imitace dřeva a o objemu 370 l . Tvar kompostéru usnadňuje proces kompostování a zabraňuje úniku pachu díky důmyslnému koloběhu vzduchu.

Kompostér Mega je taktéž vyrobený z polypropylenu. Dodáváme ho v černé barvě. Objem kompostéru Mega je 810 l. Při montáži se obejdete bez nářadí a zvládnete ji sami. Cirkulace vzduchu v kompostéru zabraňuje šíření nepříjemných pachů a napomáhá dokonalému kompostování.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na naši telefonickou podporu +420 777 176 260.

×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá