×
 x 

0

Letní dny využíváme k sezení na zahradě nebo na terase a vstřebáváme sluneční světlo, které nám zlepšuje náladu. Ale někdy může sluníčko připalovat tak, až je to nepříjemné, a právě v tento okamžik přijdou vhod zahradní slunečníky.

Slunečníky jsou věčné

Jako ochranu před sluncem se zahradní slunečníky užívají odpradávna. Je tak příjemné posedět s přáteli uprostřed zelené zahrady a netrápit se tím, že nám slunce svítí do očí. V současnosti je nabídka zahradních slunečníků tak široká, že si vybere každý, ať je jeho zahrada nebo terasa upravená v jakémkoliv stylu.

Slunečníky s prostřední nohou

V nabídce Garden Pardubice nalezneme slunečníky s průměrem od 180 cm do 300 cm. Liší se nejen šířkou, ale i způsobem provedení a ovládání.

Například slunečník Tiny je nenáročný slunečník, který se roztahuje kličkou a vyžaduje závaží o hmotnosti 15 kg. Menší slunečník, který výborně slouží a nezabere moc místa.

Slunečník Bronze je široký 240 cm, proto vyžaduje už těžší závaží, tedy 45 kg. Tento elegantní slunečník podtrhne stylově zařízenou terasu.

Další slunečníky nabízejí například naklonění clony nebo mnohem širší stínění. Barevná škála je velmi široká, takže si jistě vyberete ten správný odstín k vaší sestavě zahradního nábytku.

Slunečníky s boční nohou

V sekci slunečníky s boční nohou nalezneme slunečníky široké 300 cm až 350 cm. Způsob konstrukce slunečníků a možnosti náklánění poskytují luxusní zastínění a dostatečnou variabilitu použití.

Originální slunečník Luxor nabízí několik plynule posuvných poloh a možností otočení. Se šířkou 350 cm dokáže zastínit celou terasu.

Doplňky ke slunečníkům

Některé slunečníky se prodávají už se stojanem, tedy je potřeba dokoupit jen závaží. Při nákupu závaží se řiďte doporučením výrobce nebo prodejce, aby vám slunečník dlouho a bezpečně sloužil.

Jestliže není slunečník zakončen stojanem, ale jen tyčkou, je potřeba dokoupit odpovídající stojan. Prodejci z eshopu Garden Pardubice vám poradí, který stojan se k vašemu slunečníku hodí nejlépe.

I když slunce již zapadlo, nemusíte se vzdát posezení venku. Světlo ke slunečníku zajistí osvětlení, i když už se zešeřilo.

×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá