×
 x 

0

Letní sezóna je za námi a nadešel čas přemýšlet o tom, jak připravit a uskladnit zahradní nábytek přes zimu. Jak ošetřit nábytek po sezóně a kolik času nám uskladnění zabere? Záleží na tom, z jakého materiálu máte zahradní nábytek.

Jen díky správné údržbě a kvalitnímu ošetření můžete dosáhnout dlouhověkosti vašeho zahradního nábytku, především toho dřevěného. I když už při nákupu nábytku čtete, že je z kvalitního materiálu, že se vyznačuje dlouhou životností a odolává povětrnostním podmínkám, i tak musíte počítat s tím, že zahradní nábytek vyžaduje určitou péči pro zachování atraktivního vzhledu.

Jelikož se bavíme o zahradním nábytku, musíme péči o něj rozdělit dle materiálu:

  • Kovový zahradní nábytek
  • Zahradní nábytek z umělého ratanu
  • Dřevěný zahradní nábytek

U nás se také dočtete spoustu užitečných rad a tipů, jak si správně vybrat zahradní nábytek.

Jak pečovat o kovový zahradní nábytek

Tento druh nábytku nevyžaduje až tak velkou údržbu. Snadno odolá nejen dešti, sněhu a mírnému mrazu, ale také slunečním paprskům. Pro očištění kovového zahradního nábytku bohatě postačí kyblík s vodou či hadice. V případě velkého znečištění použijte hladkou houbičku.

Jak pečovat o nábytek z umělého ratanu

Tento nábytek ocení zajisté lidé s velkou pracovní zátěží, stejně jako kovový zahradní nábytek. Obrovskou výhodou tohoto materiálu totiž je minimální požadavek na údržbu. Jako u kovového nábytku stačí osprchovat hadicí s vodou. Pozor ale na vystavování nábytku z umělého ratanu teplotám nad 40 stupňů Celsia či velkému mrazu. V těchto teplotách Vám raději doporučíme nábytek uschovat například do garáže nebo místnosti pro to určené.

Jak pečovat o dřevěný zahradní nábytek

Dřevěný zahradní nábytek je krásný, ale také dosti náročný na údržbu, pokud chcete zachovat stále báječný vzhled a barvy nábytku. Nábytek ze dřeva stále pracuje a také na něj působí vlhkost a sluneční paprsky, proto je potřeba ho natírat vhodným olejem, který ho ochrání před nevhodným počasí. Působením vody účinnost oleje ale slábne, proto nábytek natírejte olejem alespoň dvakrát ročně.

Pokud chcete svůj dřevěný nábytek udržet jako nový, pak se o něj opravdu vhodným způsobem budete muset starat. Pomocí kvalitnímu nátěru udržíte perfektní vzhled i díky tomu, že dřevo nebude tak vysychat a udrží si stále hezkou barvu.

V případě, že zjistíte na vašem dřevěném nábytku nějaké drobné oděrky, nebojte se před uskladněním a nátěrem nábytku použít vhodný brusný papír a oděrky či škrábance jemně obrousit.

Uskladnění dřevěného nábytku

Jakmile budete mít váš nábytek ošetřen, je potřeba jej vhodně uschovat. Nejlepším řešení bude místo, kde je zabezpečen přívod proudění vzduchu, například garáž, přístřešek nebo půda. Nevhodné uskladnění je tam, kde je příliš teplo a sucho.

Na našich stránkách naleznete na zahradní nábytek i kvalitní ochranné obaly, proto se na ně neváhejte podívat a objednat. V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici.

×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá