×
 x 

0

sestava zahradního nábytku ze dřeva bangkirai yellow balau

Dřevěný zahradní nábytek v našem internetovém obchodě Garden Pardubice je vyroben z odolného exotického dřeva Bangkira Yellow Balau.

Dřevo Bangkirai Yellow Balau není u nás tak známé jako teak nebo meranti, a proto bychom vám jej v tomto článku chtěli blíže představit.

Bangkirai Yellow Balau je odolná exotická dřevina známá díky své vynikající odolnosti vůči povětrnostním vlivům a tvarové stálosti.

I když je Bangkirai Yellow Balau přírodní materiál, pro zachování své kvality vyžaduje minimální péči. Dřevo Bangkirai Yellow Balau je příjemně hladké na dotek. Díky své pevnosti stojí zahradní nábytek vyrobený ze dřeva bangkirai pevně nejen na dlážděném chodníku, ale i na trávníku. Zahradní nábytek z masivního dřeva bangkirai není příliš těžký, lze snadno manipulovat, a přesto je mobilní, pevný a stabilní...

Povrch dřeva bangkirai časem bez ošetřování olejovým nátěrem získá stříbrnošedou patinu, proto se doporučuje udržovat jej natíráním napouštěcími oleji, které naleznete i v nabídce našeho eshopu. Tato patina je výsledkem působení povětrnostních podmínek, zejména slunce, déště a mrazu. Dřevo Bangkirai Yellow Balau je velmi odolné vůči povětrnostním vlivům, proto se často používá k výrobě palubek pro terasy. Zahradní nábytek ze dřeva bangkirai se natírá ošetřujícími oleji pouze pro udržení teplého zabarvení dřeva. Dřevo Bangkirai je ve srovnání s nábytkem z teaku mnohem levnější, ovšem nabízí podobné vlastnosti, pokud jde o vzhled i odolnost, tvrdost a kvalitu. Pokud se vám tedy líbí zahradní nábytek z teaku, představuje zahradní nábytek z bangkirai dobrou alternativu, protože je levnější, ale stejně kvalitní jako zahradní nábytek z teaku.

Podrobnosti o dřevě Bangkirai Yellow Balau

Hustota surového dřeva: 1100 - 1300 kg/m3
Hustota dřeva při vlhosti 12-15%: 850 - 1150 kg/m3
Styčné sesychání: 13 - 15 %
Radiální sesychání: 8 - 10 %
Pevnost v tlaku: 73 N/mm2
Statické ohýbání dřeva: 142 N/mmm2
Modul elasticity: 20 100 N/mm2

Mechanické vlastnosti dřeva Bangkirai Yellow Balau

Skupina pevnosti: A
Statika v ohybu: MOE – 20 100 N/mm2, MOR – 142 N/mm2
Pevnost v tlaku kolmo k vláknu: – 9,79 N/mm2

Trvanlivost velmi vysoká, materiál odolný vůči povětrnosti, odolává kyselinám, odolný vůči houbám a hmyzu.

×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá