×
 x 

0

ratanový zahradní nábytekVaše zahrada, terasa nebo zimní zahrada není úplná, dokud v ní nemáte zahradní nábytek, ve kterém můžete relaxovat s rodinou a přáteli, grilovat nebo jen posedět, když máte chvilku pro sebe. Jak ale vybrat ten pravý zahradní nábytek pro vaši terasu, pergolu nebo interiér? V tomto článku vám poradíme, co je důležité zohlednit, když vybíráte zahradní nábytek, abyste později nelitovali vynaložených peněz.

 

Při výběru zahradního nábytku je třeba si odpovědět na několik otázek:

1. Líbí se vám dřevěný, hliníkový, plastový nebo ratanový zahradní nábytek?

Každému se líbí něco jiného, a navíc můžete chtít sladit zahradní nábytek s vaší zahradou nebo interiérem. Pokud preferujete moderní vzhled - zřejmě dáte přednost hliníkovému zahradnímu nábytku nebo si pořídíte sestavu z umělého ratanu. Naopak, máte-li rádi přírodní materiály, bude se vám více líbit dřevěný zahradní nábytek.

2. Kde bude nábytek umístěn?

Zahradní nábytek se liší nejen vzhledem, ale i materiálem, ze kterého je vyroben. Některé materiály dobře odolávají povětrnostním vlivům, a proto mohou být venku po celý rok, a některé naopak musíte před deštěm schovávat. Při výběru zahradního nábytku tedy je nutné vycházet i z toho, zda si kupujete sestavu zahradního nábytku do zimní zahrady, zda má vaše terasa zastřešení, nebo zda bude nábytek po celou sezónu na dešti a větru.

Zahradní nábytek z hliníku a umělého ratanu můžete bez problémů nechat venku na dešti, a nic se mu nestane. U dřevěného nábytku už záleží na tom, z jakého dřeva je vyroben. V našem eshopu nabízíme zahradní nábytek z exotického dřeva Bangkira Yellow Balau, který je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům, a proto se jej nemusíte bát koupit i na terasu, která není zastřešená.

3. Kde budete zahradní nábytek skladovat?

Při výběru nábytku je nutné zohlednit i to, zda máte dostatek prostoru, abyste jej nemuseli po každém používání sklízet, nebo zda uvítáte zahradní nábytek, který je skládací nebo stohovatelný, a tak zabere minimum místa.

4. Jak jste ochotni o zahradní nábytek pečovat?

Pokud chcete naprosto bezúdržbový zahradní nábytek, pak vaší volbou bude buď nábytek z umělého ratanu nebo hliníku. Líbí-li se vám dřevěný zahradní nábytek, je třeba počítat s tím, že jej budete muset minimálně jednou za rok natřít speciálním olejem, který zajistí, že bude vypada stále stejně dobře, jako když jste si jej koupili.

5. Koupit sestavu nebo samostatné židle a stůl popř. lehátko?

Při koupi zahradního nábytku je třeba i rozmyslet, kolik židlí nebo křesel využijete, a zda vám stačí malý kulatý stolek, nebo máte často návštěvy a potřebujete velký rozkládací stůl. Velmi oblíbená bývají i zahradní lehátka, na kterých se můžete opalovat u bazénu, nebo si jen zdřímnout na čerstvém vzduchu.

6. Jaké doplňky k zahradnímu nábytku přikoupit?

Pro maximalizaci pohodlí nebo zútulnění sezení zákazníci často k dřevěnému nebo ratanovému zahradnímu nábytku dokupují polstrované textilní podsedáky. Tyto je však třeba schovávat před povětrnostními vlivy.

Dále je možné dokoupit různé servírovací stolky, odkládací stolky, ochranné obaly atd.

Nejste-li si jisti, je nejlepší zajet se na zahradní nábytek podívat a osobně si ho vyzkoušet. V našem internetovém obchodě máte možnost si nabízený po telefonické domluvě zahradní nábytek prohlédnout v naší kamenné prodejně na adrese Žižkova 7, 530 06 Pardubice – Svítkov. Pokud vás zaujala naše nabídka, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle 777 176 260.

×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá