×
 x 

0

V rubrice Rady a tipy už jsme psali o tom, jak zahradní nábytek na zimu připravit. Dnes vám poradíme, kam zahradní nábytek na zimu uskladnit.

Ošetření zahradního nábytku ve zkratce

Před uskladněním zahradního nábytku je samozřejmostí, že ho očistíme od nečistot, které na něm za sezónu ulpěly. Na dřevěný zahradní nábytek použijeme smetáček, jemný kartáček nebo případně vlhkou houbičku. Na nábytek z kovu, ratanu nebo bambusu použijeme mokré čištění, do vody můžeme přidat čisticí přípravek. Před uskladněním necháme zahradní nábytek náležitě oschnout.

Uskladnění zahradního nábytku v zimní zahradě

Jednou z možností, kde uskladnit a zároveň využít zahradní nábytek přes zimu, je zimní zahrada. Po letní sezóně tam nábytek přesuneme a tak ho využijeme celoročně. Nábytek bude v suchu a teple a nebudou na něj působit nepříznivé zimní podmínky.

Zahradní nábytek schováme do sucha

Kdybychom zahradní nábytek nechali přes zimu na terase, tak bychom na jaře byli velmi nemile překvapeni. Ač je kovový nábytek nebo nábytek z umělého bambusu či ratanu považován za bezúdržbový, přece jen nějakou péči potřebuje. Vystavit ho na čtyři měsíce dešti, sněhu a mrazu nelze.

Ideálním místem pro uskladnění zahradního nábytku je větraná garáž. Jestliže se do garáže může dostat vlhkost, postavíme zahradní nábytek na podložku, která nenasákne a bude nábytek od vlhkosti izolovat. Pokud máme na uskladnění málo místa, vezmeme to v potaz už při pořizování nábytku a koupíme stohovatelné židle a skládací stůl.

Dobrou variantou pro uschování zahradního nábytku může být zahradní altán nebo zahradní domek. V tomto případě ovšem určitě postavíme nábytek na izolační podložku, protože na takovém místě jistě dojde k provlhnutí podlahy.

Zahradní nábytek pod pergolou

Pokud nemáme garáž ani altán, tak nám k ochraně nábytku poslouží i zastřešení terasy. Ideálním řešením je zasklená hliníková pergola, pod níž zahradní nábytek uložíme. V tomto případě je určitě nutné přikrýt nábytek ochranným obalem, který odpuzuje vodu. Dřevěný zahradní nábytek ošetříme ochranným olejem, který prodlužuje krásný vzhled kresby dřeva a zajišťuje dlouhodobou ochranu.

×
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá