Dřevěný zahradní nábytek: sestava Mercy

Dřevěný zahradní nábytek - dřevo durian. Sestava zahradního nábytku Mercy: stolek + 2 židle.
Dostupnost: 14 dní

3 769 Kč

Sestava dřevěného zahradního nábytku Mercy

  • Druh dřeva: durian
  • Sestava: půlkruhový skládací stůl (100 x 66 x v73 cm) + 2x skládací židle (47 x 58,2 x 84 cm)

Dřevěná sestava zahradního nábytku Mercy se skládá z 1 půlkruhového skládacího stolu a 2 skládacích židlí a nabízí stabilní a pohodlné posezení jak na terasách s pevným povrchem, tak na trávníku.

Tento zahradní nábytek je vyroben z kvalitního dřeva durian. Durian je kvalitní exotické dřevo z jihovýchodní Asie. Je velmi oblíbené pro svůj dekorativní vzhled, dobrou trvanlivost a opracovatelnost. Povrchová úprava nábytku je přimořena na tmavý odstín. Dřevo je přírodní materiál, jeho kresba a zbarvení je na každém kusu nábytku unikátní. Dřevo durian jako každý obdobný přírodní materiál absorbuje vlhkost nebo vysychá během roku podle měnících se klimatických podmínek. Díky přirozené struktuře může při změnách vlhkosti a teploty v našich klimatických podmínkách docházet k drobným tvarovým změnám či změnám zbarvení dřeva a mohou vznikat drobné praskliny až do délky 10 cm (avšak neprocházející přes hranu!), které však nemají vliv na pevnost a funkčnost nábytku. Těmto změnám ve struktuře dřeva je možné ve značné míře předcházet dodržováním připojeného návodu k údržbě. Výše uvedené skutečnosti, jež mají původ v přírodních vlastnostech dřeva, nelze považovat za vady výrobku.

Nábytek je určen pro domácí použití, není vhodný pro veřejné prostory a není též konstruován pro trvalé umístění v exteriéru! Pro dodatečnou ochranu nábytku využijte ochranné obaly na zahradní nábytek.

Návod na údržbu dřevěného zahradního nábytku

Pro udržení hezkého vzhledu a původní funkčnosti Vašeho zahradního nábytu doporučujeme čistit nábytek mýdlovým čističem nebo čistícími prostředky určenými na zahradní nábytek. Dále je vhodné zahradní nábytek ze dřeva pravidelně olejovat. K tomuto účelu je nejvhodnější Teakový olej Ciranova nebo Teakový olej Ciranova Ecoteak (na sestavy označené logem ECO by Ciranova).

Po smontování natřete nábytek teakovým olejem podle přiloženého návodu. Zahradní nábytek ze dřeva natíráme olejem minimálně 2x ročně a dále dle potřeby. Jakmile povrch nábytku zmatní a dešťová voda se začne vpíjet do dřeva, je nutné provést nátěr teakovým olejem. Před olejováním nábytek vyčistěte!

Nábytek nesmí stát ve vodě a nesmí na něm ležet sněhová pokrávka. Pro uskladnění využijte nevytápěné prostory s cirkulací vzduchu. Před uskladněním nábytek vyčistěte a osušte. Nebalte do smršťovací fólie, nábytek by mohl zplesnivět.

×
facebook_page_plugin
Potřebujete poradit?
1000 znaků zbývá